Mobilní telefony, které aktuálně používám

Napsal Nenapadny.bloger.cz (») 10. 8. 2014 v kategorii Mobilní technologie, přečteno: 3684×
lgg2/bzizgpdiiaiiaqi.jpg

Tak a začneme třeba tímto :) Rád bych Vám představil sestavu mobilních zařízení, která momentálně používám, nebo vlastním. Ať si můžete udělat představu a utvrdit se v dojmu, že nejsem žádný fanatický vyznavač jedné platformy, nebo značky.

Já a chytré telefony by vydaly za hodně kapitol knižního románu. Za poslední tři roky jsem jich vystřídal docela slušný počet a každý z nich měl něco do sebe. Nakonec jsem se ustálil na třech a ty neustále měním jako osobní, pracovní a náhradní na pokusy :)

1.) LG G2 - král výdrže na jedno nabití

LG G2

LG G2 jsem zprvu po jeho vydání přehlížel. Nepřišel mi ničím výrazný, nebo zajímavý. Další docela velká placka narvaná super hardwarem. Prostě na papíře špičkový kousek. Ale to byl i Galaxy S4, nebo HTC ONE.

Chyba lávky. S něčím výjmečným tento smarthphone přišel a LG za to zaslouží velkou pochvalu - odladěnost prostředí a výdrž baterie. Od dob Galaxy S2 jsem neměl tak parádně odladěný telefon s Androidem. Samozřejmě mimo Nexusu od Google, kde je Android ve své čisté podobě. LG ve své nádstavbě přináší spoustu vylepšení, které nejen že jsou funkční. ale zároveň z telefonu nedělají zadýchaný nepoužitelný bazmek. Takto jsem byl velmi zklamán u Galaxy S3, kterým jsem kdysi nahradil jeho staršího brášku S2. Díky nádstavbě TouchWiz od Samsungu byl co tři dny nutný restart telefonu, aby s ním šlo vůbec pracovat.

LG se chytlo za nos a po letech, kdy si jen budovalo pověst výrobce, co neumí své mobily odladit a přinášet opravy známých chyb, vydalo špičkovou vlajkovou loď. 

LG G2

Takovou, která se nepotopí po 12 hodinách provozu s prázdnou baterií. Tento nabušený bojový křižník s Vámi bude plout klidně i několik dní při střídmém používání. Když jej budete využívat na plno, od rána do večera vydrží s přehledem. Tímto si mě LG G2 získal a nakonec jsem se rozhodl si jej pořídit. Právě pro jeho nadprůměrnou výdrž baterie. Myslím, že tento parametr nebyl dosud žádným jiným chytrým telefonem překonán. Ani nástupce v podobě LG G3 to nezměnil. Svého času stála za zmínku Motorola s modelem Razr MAXX, ale Motorola v ČR nemá zrovna velkou podporu a vlastně ani oficiální distribuci.

2.) Nokia Lumia 920 - mobilní pevnost

Lumia 920

Nepřehlédnutelnou žlutou Nokii Lumia 920 jsem si koupil ještě před LG G2. Nahradila můj tehdejší primární kousek - Lumii 800 s Windows Phone 7.8, tedy se systémem jeho výrobcem pohřbeným. 

Lumia 920 se pyšní skvělými parametry, když nepočítám váhu. A v době, kdy jsem se rozhodl ji koupit, stála mírně přes 7 000 Kč s DPH, což byl poměr cena/výkon o jakém si můžeme třeba u iPhone nechat jen zdát.

Lumia 920Telefon je zpracovaný příkladně. Pevná monolitická konstrukce dává pocit malého tanku :) Z jejich dalších předností bych vyzdvihl výborný fotoaparát a nadprůměrný zvukový výstup. Výdrž baterie by mohla být lepší. Ale to je asi problém právě u Lumie 920. Jiné WP8 telefony zvládnou na jedno nabití více. Operační systém Windows Phone, který aktuálně v Lumii 920 používám je ve verzi 8.1 GDR1 v Developer Preview verzi. Zatím bez aktualizace Cyan od Nokie. Tento stále ještě mladý systém urazil velký kus cesty a stává se z něj dospělý a použitelný sok Androidu a iOS. Samozřejmě, stále má co dohánět, ale Microsoft neustále pracuje na vylepšení.  Nemálo pomohla Nokia, která přinesla spoustu svých aplikací a vylepšení. Bohužel, většina z nás ví, jak to s Nokií nakonec dopadlo. Telefony dělá stále originální a kvalitní. 

3.) iPhone 4s - postarší sympaťák

iPhone 4s

iPhone 4s jsem si koupil teprve v březnu 2014. Ne jako nový, ale použitý a ve skvělém stavu. Osobně považuji tento model za hezčí, než je jeho nástupce iPhone 5. Samozřejmě na perfektní tvar, který měl iPhone 3G a který se tak příjemně držel v ruce, nemá. Slouží mi jako takový záložní telefon, se kterým si hraju a porovnávám aplikace. Čas od času do něj dokonce dám svou primárná SIM kartu a slouží mi jako hlavní pracovní a osobní přístroj. Tou svou velikostí je sympatický a velmi dobře se s ním telefonuje. Je to takový příjemný odpočinek od obrovského LG G2 a těžké Lumie 920 :) Jenom ta baterie by mohla vydržet déle.

4.) Nokia Lumia 800 - čestné místo

Nokia-lumia-800

Lumia 800 je tak nesmírně povedený kousek, což byl jeden z důvodů, proč jsem jej nechtěl prodat. Za prvé, dostal jsem jej jako dárek od rodiny. Za druhé, považuji jej za jeden z designově nejpovedenějších telefonů vůbec. 

Lumia 800 vs Lumia 920

A za třetí, je to spolehlivý pracant, který nikdy nezklame.  Za celou dobu (2 roky) jsem zažil jeden jediný zásek systému. Baterie zvládne i dva dny. Jdou s ním pořídit slušné fotky. Něco díky své konstrukci vydrží. 

Pro porovnání přikládám fotkou s Lumií 920, kde jde vidět nejen rozdíl ve velikosti, ale i ve výdrži baterie.

Systém Windows Phone 7.5 není již podporován, mnoho dalších aplikací pro něj již nevznikne. Pro spoustu lidí toho nabízí velmi málo a s tím se oni nesmíří. Ale to co umí, umí dobře a spolehlivě.

Tak, tímto jsem ukončil prohlídku smartphonů, které mám doma. V budoucnu se možná více rozepíši o alespoň dvou prvních typech, které by stále mohly dost lidí zajímat. A bude to opravdu jen o mých pocitech a zkušenostech. Žádné odborné a přesné recenze nečekejte :)

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Dawe z IP 193.164.219.*** | 19.12.2019 16:21
Super zbirka můžu otázku? Kde nakupujete příslušenství pro iPhone jako ochrany pouzdra a kryty?Já mám novější iPhone 8 a nakupují tady revocase.cz ale sháním širší výběr. Díky za tipy smile
Nevěřím svým očím z IP 82.144.159.*** | 22.4.2022 19:39
Vůbec se těm lidem nedivím že si kupují v dnešní době raději telefony než notebooky www.tera.cz/notebooky_c258383.html. Protože tak rychlé stroje které lidstvo do dnešního dne dokázalo vyprodukovat, to snad ani není možné. Slyšela jsem dokonce o tom, že se chystají nějaké stanice, které budou přenášet výpočetní výkon z telefonu do monitoru. Pracovní telefon, zajímavé.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel jedenáct a deset