Magic Mouse, nový pomocník od Apple

Napsal Nenapadny.bloger.cz (») 4. 9. 2014 v kategorii Apple, přečteno: 13974×
apple/2014-09-04-17-31-32.jpg

 Po roce a půl s MacBook Air jsem se rozhodl pokročit dál a zvýšit efektivitu práce zakoupním myši. Asi si říkáte, proč jsem do této doby myš nepoužíval. Jednoduše proto, protože touchpad na Macu je skvělý pracovní nástroj. Skvělý z jednoho prostého důvodu a tím jsou gesta. Tohle má Apple skvěle vymyšlené a práce v systému OS X (operační systém od Apple) je úplně jiná než ve Windows. Kdo nezkusil, nemůže posoudit, ani být nadšen. Například přejížděním třemi prsty po touchpadu zleva doprava, nebo obráceně, přejíždíte mezi plochami. OS X

OS X totiž podporuje více ploch, podobně jako Linux. Takže si můžete rozdělit do více ploch kupříkladu na zábavu a na práci. Nedělám si iluze, že by existoval někdo, kdo v práci nezkontroluje svůj Facebook :D

No zpět ke gestům. Další a mé nejoblíbenější gesto vyvolá tzv. Mission Control. Tím se všechny spuštěné aplikace "odzoomují" srovnají na obrazovce v různých velikostech tak, aby je uživatel viděl všechny. Perfektní řešení při překrývání oken. Člověk okamžitě najde to co potřebuje.

Mission Control v OS X Toto řešení mi přijde lepší a rychlejší než zástupci ve stavové liště ve Windows, nebo možnost přepínání ALT + TAB. A poslední takové hodně využívané gesto je přímo v prohlížeči. Tažením dvěma prsty do stran se dá vracet o stránku Zpět, nebo Vpřed. Efektivní a rychlé, narozdíl od trefování se do šipek vlevo nahoře v prohlížeči.

Bez těchto gest pro mě neměla myš velký smysl, protože kouzlo práce v OS X bylo z velké části právě v nich. 

Nakonec jsem neodolal a myš si pořídil. Je přímo od Apple, nazývá se Magic Mouse (jak applovské :) ) a je krásná. To je první co Vás napadne, když ji uvidíte. Krásný, čistý design, precizní zpracování, přesně jak jsme od Apple zvyklí. Hřeb myši je ze zaobleného skla, bez jediného viditelného tlačítka. Jen čistá bílá lesklá plocha. Pouze v dolní části je logo s nakouslým jablkem. Ze spodní strany je odnímatelná krytka na vložení dvou tužkových baterií, optický senzor a šoupátko na zapnutí a vypnutí myši. Za vzhled a zpracování má Apple jedničku s hvězdičkou. Co už se tak moc nepovedlo je ergonomie. Magic Mouse do dlaně moc dobře nepadne a mě osobně ostrá hrana tlačí a řeže do dlaně. Klasická vyboulená hladká myš je mi v dlani příjemná daleko víc. Myš od Apple je koncipována pravděpodobně na trochu jiné použití. Přední plocha myši podporuje právě ta gesta, která jsem na začátku článku tak moc chválil. Tudíž mám konečky prstů položeny tak, aby se mi gesta dobře vyvolávala a dlaň má posunutou více dozadu. V podstatě myš v dlani sevřu jen občas. Spíše ji posunuji po stole palcem a malíčkem. Ukazováčkem a prostředníčkem buďto vyvolám gesta, nebo klasicky mačkám levé a pravé tlačítko. Prostřední tlačítko na první pohled chybí. Nahrazuje jej dotykový ploška, po které prstem přejíždíte a funguje jako klasické scrolování. Gesta fungují dobře. Jen je jejich vyvolání jiné, než na touchpadu. Naštěstí je na Youtube sposta tutoriálů, kde se dají rychle naučit :)

Co jsem zapomněl zmínit, je samotná instalace myši na MackBooku. Ta je naprosto bezproblémová a téměř okamžitá. Přesně ve stylu Apple, myslím v tom dobrém smyslu, kdy je vše jednoduché a funkční. 

Pokud bych měl učinit závěr, tak bych Magic Mouse k OS X doporučil. Je to krásný doplněk na Váš stůl a vedle Mac Booku jí to bude slušet :) Pro Windows však nemá smysl. Jedinečná je podporou gest, které na Windows stejně neužijete.

Magic Mouse Magic MouseMagic Mouse

Štítky: Apple, Magic Mouse
Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Iva z IP 82.144.159.*** | 22.4.2022 19:40
Můj kamarád měl také notebook www.tera.cz/notebooky_c258383.html od značky Apple, ale říkal, že by to víckrát už nechtěl. Bylo to údajně pomalé, tu myš vůbec nevyužil. Není to prostě pro něj. On raději ten systém Windows který si může opravit podle jeho vůle. Jak člověk do těla nemůže zasahovat, tak je to špatný stroj.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel jedna a tři